Owczarkowo Strona Główna> Owczarkowo
Forum miłośników I grupy FCI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Owczarek niemiecki
Autor Wiadomość
Vetna 
I love border collie


Dołączyła: 18 Gru 2007
Posty: 16
  Wysłany: 2007-12-19, 20:52   Owczarek niemiecki  

Owczarek niemiecki - jedna z ras psów należąca do grupy psów pasterskich i zaganiających, zaklasyfikowana do sekcji psów pasterskich (owczarskich). Według klasyfikacji FCI podlega próbom pracy.*Rys historyczny

Horand von Grafrath - założyciel oficjalnej hodowli owczarków niemieckichKiedy w Europie Środkowej rozwinął się ruch kynologiczny, a jednocześnie rozwój miast pociągnął za sobą wzrost przestępczości, zrodziło się zainteresowanie psem służbowym. W Niemczech utworzono związek, którego celem było popieranie hodowli psów owczarskich, w których widziano dobry materiał na psa służbowego do potrzeb wojska i policji. Związek ten nazywał się Phylax. Jednak nie istniał on długo.

Po ośmiu latach działalności Phylaksu powstał nowy związek, utworzony przez rotmistrza Maxa von Stephanitza. Powstał on 3 kwietnia 1899 roku. W tym dniu rotmistrz von Stephanitz i jego przyjaciel Artur Mayer byli w Karlsruhe na wielkiej ogólnokrajowej wystawie hodowlanej. Obaj od dawna interesowali się rodzimymi owczarkami i znali ich użytkowość. Uwagę ich zwrócił jeden z psów. Był to pies w typie pierwotnym, silny i sprężysty, wytrzymały i inteligentny. Zapytany właściciel wyjaśnił, że pies nie został zgłoszony na wystawę, ale jest pracującym owczarkiem o dużych zdolnościach. Pies nazywał się Hektor Linksrhein.

Na tej wystawie przyjaciele założyli Zrzeszenie dla (hodowli) owczarków niemieckich (Verein fur Deutsche Schäferhunde) zwane w skrócie SV (Schäferhundverein). Von Stephanitz kupił Hektora do swej psiarni w Grafrath i nadał mu imię Horand von Grafrath, rejestrując go pod numerem 1 w księdze hodowlanej owczarków niemieckich. Tak pojawił się na arenie kynologicznej protoplasta rodu owczarków. Horand był istotnie psem decydującym o jakości całej rasy.

Właściciel, psa opisał go słowami: "Horand ucieleśniał dla entuzjastów rasy spełnienie ich najdroższych marzeń. Był to pies, jak na te czasy, duży (61 cm), o potężnej budowie, pięknych liniach i szlachetnej głowie. Był silny i sprężysty, jak stalowy drut. Jego wspaniałej budowie odpowiadał charakter. Horand był cudowny w posłusznej wierności dla swego pana, był prostolinijny i szczery. Miał naturę gentlemana, połączoną z nieograniczoną pasją życia i pracy. Mimo, że nie przeszedł gruntownej tresury w młodym wieku, był przy boku swego pana uważny na jego najmniejsze skinienie. Pozostawiony sam sobie, stawał się skończonym rozrabiaką i niepoprawnym prowokatorem bójek. Zawsze dobrze usposobiony wobec spokojnych ludzi, nieufny, ale nieulękły wobec obcych, uwielbiał dzieci. Jego błędy w zachowaniu były wadami wychowania, nigdy skłonnościami charakteru. Horand cierpiał po prostu na nadmiar niespożytej energii, był szczęśliwy i wniebowzięty, kiedy ktoś się nim zajął - był wtedy najszczęśliwszym z psów."

Od chwili odkrycia Horanda, Stephanitz i jego współpracownicy rozpoczęli poszukiwanie suk, w których występowały elementy zbliżone do tego psa, aby rozpowszechnić typ Horanda. Kiedy takie, po sumiennych poszukiwaniach, odnajdywano i stwierdzano, że są zdolne do współtworzenia poszukiwanego typu, otaczano je troskliwą opieką, jak również ich mioty po Horandzie. Wstępnie selekcjonowano szczenięta tuż po urodzeniu, a końcowa selekcja następowała w wieku, kiedy ich charakter, temperament i budowa mogły być ostatecznie zakwalifikowane.

Hodowlę owczarka niemieckiego budowano na Horandzie i jego potomkach, stosując inbred i ostrą selekcję potomstwa. Nowa krew do chowu wsobnego była wprowadzana przez suki, zawsze jednak pochodzące z użytkowych gniazd pasterskich. W wyniku chowu krewniaczego i upodobań niektórych hodowców do dużych psów, hodowla owczarka przybrała w pierwszym ćwierćwieczu XX stulecia nie taki kierunek, jaki obrali założyciele rasy. Około 1925 roku psy tej rasy, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał. Notowano ponadto coraz więcej wad charakteru oraz mnożyły się braki w uzębieniu. Założycieli tej rasy martwił taki stan rzeczy. W roku 1922 SV wprowadził system regularnych przeglądów licencyjnych, na których analizowano i przeprowadzano surową krytykę, każdego kandydującego do rozpłodu psa, z dokładnym opisem i poleceniem, jak go hodować.

W roku 1925 doroczna wystawa odbyła się we Frankfurcie nad Menem. Ta data była momentem przełomowym w hodowli owczarka.

Na wystawie najpierw oceniono klasę młodzieży, potem klasę psów użytkowych (bez rodowodów), a następnie najważniejszą z klas, otwartą, z której miał być wybrany najlepszy owczarek. Na ring wchodzili zwycięzcy z poprzednich lat. Podczas kilkugodzinnych oględzin wyeliminowano wszystkie zwierzęta wykazujące choćby najmniejsze braki anatomiczne lub wady charakteru. W finale pozostała nieduża już grupa najwybitniejszych osobników. Po kilku godzinach prezentacji, von Stephanitz podjął decyzję. Zwycięzcą światowym został Klodo von Boxberg, który miał zapoczątkować nową erę w historii rasy.

Wygląd

*Szata i umaszczenie
Umaszczenie najczęściej spotykane u owczarków niemieckich to czarne podpalane, czarne z rudym, brązowym, czerwonym, płowym lub jasnoszarym podpalaniem, czaprakowate wilczaste, żelaziste, od jasnoszarego do ciemnoszarego, czerwonożółte, czerwonobrązowe z siodłem, czaprakowate, wilczaste, ciemno-wilczaste; jednolite bądź z regularnymi czerwonobrązowymi do białoszarych oznakami, mała biała plamka na piersi i palcach lub bardzo jasne umaszczenie wewnętrznej strony nóg dopuszczalne, choć niepożądane. Dopuszczalne jest także umaszczenie całkowicie czarne. Maść szczeniaka można ustalić ostatecznie dopiero po zmianie okrywy pierwotnej na wtórną, po zakończeniu porostu włosów pokrywowych. U owczarków długowłosych (wykluczanych z hodowli FCI) zdarza się maść blue sable (niebieska podpalana).

Szata składa się z sierści podwójnej, z podszerstkiem. Włos okrywowy jest prosty, gęsty, twardy i mocno przylegający. Podszerstek obfity i miękki. Na głowie, przedniej stronie nóg i łapach włos dość krótki. Na szyi, zadzie, tylnych partiach nóg włos dłuższy, bardziej obfity i gęsty. Owczarek niemiecki linieje 2 razy w roku.


*Zachowanie i charakter
Owczarki niemieckie cechuje wysoki stopień posłuszeństwa oraz zdolność do szybkiego uczenia. Są lojalne, odważne, przywiązane do rodziny, odporne na warunki atmosferyczne. Rasa charakteryzuje się inteligencją i bystrością.


*Zdrowie i pielęgnacja
Przeciętna długość życia psów tej rasy to ok. 13 lat.

Częste choroby:

dysplazja stawów biodrowych
przerost gruczołu krokowego (prostata)
zmiany alergiczne
dysplazja stawów łokciowych
gnilec

Inne nazwy Deutscher Schäferhund

German Shepherd Dog

Kraj patronacki Niemcy

Wymiary
Wysokość 60 - 65 cm (psy)

55 - 60 cm (suki)

Waga 30 - 45 kg (psy)
22 - 32 kg (suki)

Klasyfikacja
FCI Grupa I, sekcja 1,
numer wzorca 166
AKC Grupa 7
Owczarki
ANKC Grupa 5
Psy pracujące
CKC Grupa 7
Owczarki
KC(UK) Grupa 6
Psy pasterskie
NZKC Grupa 5
Psy pracujące
UKC Grupa 4
Owczarki


źródło: wikipediaHorand von Grafrath - założyciel oficjalnej hodowli owczarków niemieckich.

Owczarek niemiecki o czarnym umaszczeniu.
_________________
Serdeczne pozdrowienia dla Gość .
 
   
REKLAMA

  Wysłany: 2007-12-20, 13:10     

 
   
Shira
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-20, 13:10     

Kocham ONki, są prze cudowne :)
 
   
Nicka

Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 2
Wysłany: 2007-12-20, 15:17     

Ja też. Bardzo inteligentne, kochane i oddane psy. :)
 
   
Mróvka


Dołączył: 19 Gru 2007
Posty: 13
Wysłany: 2007-12-20, 17:37     

Nom, fajne psy
_________________

Sygna by Malina
Gorąco Pozdrawiam Maline i Vetne ! :-)
 
   
Olivia 
Zielona Pietruszka

Wiek: 23
Dołączyła: 16 Gru 2007
Posty: 12
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2007-12-24, 13:11     

Są świetne! Mój nr 2. 8-)
_________________
Jo Wos wszystkich pozdrowiom!
 
   
daniel554

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 5
Wysłany: 2017-04-06, 09:26     

bardzo podobają mi się takie owczarki
_________________
katolicki portal randkowy
 
   
atrk7841

Dołączył: 19 Gru 2017
Posty: 1
Wysłany: 2017-12-19, 07:04     

a dobry to jest typ
___________________
aasapolska.pl
 
   
jagoda21 

Dołączyła: 15 Lis 2017
Posty: 21
Wysłany: 2018-02-20, 21:11     

Takie psiaki są cudowne. Zastanawiam się, jak najlepiej karmić szczeniaka? Macie sprawdzone karmy? Co możecie polecić? Patrzyłam na tę https://www.maxandmrau.pl/product-pol-889 Ma dobry skład. Kupowaliście swojemu psiakowi taką karmę? Jak dbać o odpowiednie odżywianie pupila?
 
   
franek233

Dołączył: 14 Maj 2018
Posty: 1
Wysłany: 2018-05-14, 14:14     

Muszę przyznać, że są to najlepsze zwierzaki jakie mogą tylko być. Uważam, że nie jedna osoba będzie chciała je posiadać.
____
wycieczki kilkudniowe szkolne
 
   
Gość

Wysłany: 2018-06-22, 17:34   CYLF.RU  

CYLF.RU More info!
 
   
Gość

Wysłany: 2018-07-20, 09:56   How To Prevent Prostate Problems And Diseases?  

The prostate is a vital portion of a male's reproductive system. It secretes fluids that aid in the transportation and activation of sperm. The prostate related can be found just before the rectum, below the bladder and all around the urethra. When there is prostate problem, it is almost always very uncomfortable and inconvenient for your patient as his urinary method is directly affected.

The common prostate medical problems are prostate infection, enlarged prostate and cancer of prostate.Prostate infection, also known as prostatitis, is regarded as the common prostate-related problem in men younger than 55 years. Infections in the men's prostate are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis could be the least common of kinds of prostate infection. It is due to bacteria perfectly located at the large intestines or urinary tract. Patients may feel fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated through the use of antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to ease the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is often a condition connected with a particular defect within the gland and the persistence presence of bacteria inside the urinary tract. It can be due to trauma to the urinary tract or by infections from the rest from the body. A patient may go through testicular pain, lower back pains and urination problems. Although it is uncommon, it can be treated by removal in the prostate defect accompanied by the use antibiotics and NSAIDs to help remedy the inflammation.

Non-bacterial prostatitis is the reason approximately 90% of prostatitis cases; however, researchers have not to ascertain what causes these conditions. Some researchers believe chronic non-bacterial prostatitis occur because of unknown infectious agents while other believe intensive exercise and heavy lifting might cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, an effective weight loss program is important. These are some in the actions you can take to maintain your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is necessary for general health and this will also keep the urinary track clean.

2. Some studies advise that a few ejaculations each week will help to prevent cancer of the prostate.

3. Eat beef without excess. It has been shown that consuming over four meals of beef every week will raise the chance of prostate diseases and cancer.

4. Maintain a proper diet with cereals, vegetable and fruits to be sure sufficient intake of nutrients necessary for prostate health.

The most crucial measure to adopt to make sure a wholesome prostate is to opt for regular prostate health screening. If you are forty years old and above, you must opt for prostate examination at least once per year.
 
   
Gość

Wysłany: 2018-07-20, 10:24   How To Prevent Prostate Problems And Diseases?  

The prostate is a vital portion of a male's reproductive system. It secretes fluids that aid in the transportation and activation of sperm. The prostate related can be found just before the rectum, below the bladder and all around the urethra. When there is prostate problem, it is almost always very uncomfortable and inconvenient for your patient as his urinary method is directly affected.

The common prostate medical problems are prostate infection, enlarged prostate and cancer of prostate.Prostate infection, also known as prostatitis, is regarded as the common prostate-related problem in men younger than 55 years. Infections in the men's prostate are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis could be the least common of kinds of prostate infection. It is due to bacteria perfectly located at the large intestines or urinary tract. Patients may feel fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated through the use of antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to ease the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is often a condition connected with a particular defect within the gland and the persistence presence of bacteria inside the urinary tract. It can be due to trauma to the urinary tract or by infections from the rest from the body. A patient may go through testicular pain, lower back pains and urination problems. Although it is uncommon, it can be treated by removal in the prostate defect accompanied by the use antibiotics and NSAIDs to help remedy the inflammation.

Non-bacterial prostatitis is the reason approximately 90% of prostatitis cases; however, researchers have not to ascertain what causes these conditions. Some researchers believe chronic non-bacterial prostatitis occur because of unknown infectious agents while other believe intensive exercise and heavy lifting might cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, an effective weight loss program is important. These are some in the actions you can take to maintain your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is necessary for general health and this will also keep the urinary track clean.

2. Some studies advise that a few ejaculations each week will help to prevent cancer of the prostate.

3. Eat beef without excess. It has been shown that consuming over four meals of beef every week will raise the chance of prostate diseases and cancer.

4. Maintain a proper diet with cereals, vegetable and fruits to be sure sufficient intake of nutrients necessary for prostate health.

The most crucial measure to adopt to make sure a wholesome prostate is to opt for regular prostate health screening. If you are forty years old and above, you must opt for prostate examination at least once per year.
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik: 


Wygaśnie za Dni
 
 
 
 
 
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template lightbrown v 0.4 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 12